Trenerzy

Paweł Zaremba

GRAND MASTER

Pasją Pawła są sporty i sztuki walki. Jako dyplomowany instruktor sportów i sztuk walki pracuje od 1991 roku. Karierę rozpoczął od zapasów i judo, następnie trenował Kung-Fu. W FMA zdobył 3 srebrne medale i 1 złoty. W roku 1988 zdobył jako pierwszy biały zawodnik mistrzostwo świata w Kung- Fu Wu-Shu w Chinach (Hangzhou i Shenzhen).
Jest wieloletnim zawodnikiem KS Prądniczanka w zapasach, a jego kolegami z maty byli m.in. Andrzej Supron, Kazimierz Lipień, Roman Bierła, Władysław Stecyk, Czesław Kwieciński i Ryszard Wolny (1990-1992). Od ponad 35 lat trenuje SILAT & Filipińskie Sztuki Walki – Guro. Sporo czasu spędził na Filipinach i w Indonezji, szkoląc się i praktykując u najlepszych nauczycieli o sławie światowej, takich jak Cacoy Canete, Bobby Taboada, Christopher Nasilowski czy Vince Palumbo. Jest Master Trenerem tej szkoły, to znaczy prowadzi w Polsce kursy i szkolenia SILAT & Filipińskie Sztuki Walki dla instruktorów sportów i sztuk walki.
Startuje w biegach przeszkodowych od 2007 roku, biegał Spartan Race w USA, Kanadzie, na Filipinach, w Indonezji, Hiszpanii, Francji, Szkocji, Czechach, Słowacji i w Polsce. W 2009 roku wziął udział w Dead Race przemierzając w Kanadzie nonstop 239 km w ciągu 3 dni. W latach 2010- 2013 brał udział w Biegu Morskiego Komandosa. Współorganizował wiele wydarzeń i eventów sportowych, w tym sezon 2017 Spartan Race Polska. Jest twórcą metody Aktywnej Obrony FORCE DEFENCE METHOD F.D.M. oraz programu treningowego ForceFit.
Od 2000 roku jest dyplomowanym trenerem motorycznym i trenerem fitness. Jako zawodowy sportowiec doświadczył wielu kontuzji, z którymi zmagało się jego ciało. Dlatego w krótkim czasie zafascynował się treningiem funkcjonalnym z własnym ciałem. Podążając tą drogą, poznał wiele międzynarodowych systemów treningowych i chętnie testował je na sobie. Jest Master Trenerem Kamagon Ball, certyfikowanym międzynarodowym trenerem BLACKROLL i certyfikowanym instruktorem II stopnia Bulgarian Bag. Na co dzień prowadzi szkolenia i pracuje jako medyczny trener personalny, pomagając osobom z kontuzjami po wypadkach motocyklowych.
Dzięki swoim sportowym i zawodowym doświadczeniom, przedsiębiorczym przedsięwzięciom i licznym podróżom do innych krajów, Paweł zrozumiał siłę psychicznej odporności, intuicyjnego przywództwa i zdrowego ducha dla każdego, kto pragnie wyjść poza sferę własnego komfortu.

Kariera

1988 – Mistrz Świata w Kung- Fu/Wu-Shu w Huangzhou i Shezen – Formu i Walki SANDA

1997 – 7 miejsce na Mistrzostwach Świata w Shouajiao w Pekinie

2000 – Vice-Mistrz Świata w Filipińskich Sztukach Walki wg WEKAF w Cebu

2001 – Vice-Mistrz Świata w Filipińskich Sztukach Walki wg WEKAF w Los Angeles

2003 – Mistrz Świata w Filipińskich Sztukach Walki wg WEKAF w Negritos

2008 – Trener kadry narodowej i Vice-Mistrz Świata w Filipińskich Sztukach Walki wg WEKAF w Chrischurch

dziekan

Karol Petryszak

Instruktor level 2

Z zamiłowania filozof, z zawodu filozof i wykładowca akademicki. Sztukami walki i ich praktycznym wykorzystaniem „na ulicy” interesuje się od dziecka. Jako instruktor Force Defence Method kładzie szczególny nacisk na praktyczne wykorzystanie umiejętności aktywnej obrony w zarządzaniu konfliktem.

Kwalifikacje:

od 2011 roku instruktor samoobrony (Polska Akademia Sportu);

od 2021 instruktor Force Defence Method (level 2).

Michał Mucha

Instruktor level 2

Zawodowo zajmuje się programowaniem aplikacji internetowych. Prywatnie zafascynowany światem H.P. Lovecrafta, psychologią oraz jej wpływem na różne aspekty życia człowieka. Sztuki walki przerodziły się z hobby w pogłębiającą się pasję. W sztukach walki jako instruktor poszukuje możliwości aktywnej obrony, mając szczególnie na uwadze praktyczny wymiar walki bronią.

Kwalifikacje:

od 2021 instruktor Force Defence Method (level 2).